Roland Garros

GAME cu GAME Roland Garros: Andreea Mitu si Irina Begu in turul 3

Irina Begu si Andreea Mitu, cele doua reprezentante ale Romaniei ramase in turneul de simplu de la Roland Garros au evoluat, sambata, cu incepere de la ora 12:00, in turul al 3-lea.

FINAL Begu - Kvitova 3-6, 2-6

FINAL Mitu - Schiavone 7-5, 6-4

13:51 Minge de meci Mitu. Salveaza Schiavone. Inca o sansa pentru Mitu si aceasta ratata, dar a treia oportunitate este fructificata spectaculos. Scurta la fileu pusa de Mitu si Schiavone trimite in fileu.

13:49 Mitu serveste pentru meci dupa ce a reusit un nou break (5-4).

13:34 Schiavone reuseste break-ul la zero (3-3 in al doilea).

13:21 Doua sanse de break ratate de Mitu intr-un game foarte disputat. Schiavone supravietuieste in acest game si reduce din diferenta (2-1 Mitu).

13:16 Mitu continua seria pozitiva si incepe setul al doilea cu un break.

13:09 Begu paraseste competitia de simplu dupa o infrangere categorica in 58 de minute.

13:07 Mitu castiga primul set cu Schiavone dupa 58 de minute. Patru game-uri la rand reusite de jucatoarea noastra.

13:06 Al doilea break reusit de Kvitova. Aceasta conduce 5-2 si va servi pentru inchiderea meciului. Dincolo Mitu are trei sanse de set cu Schiavone.

13:03 Break Mitu si aceasta va servi pentru castigarea primului set dupa trei game-uri la rand. Schiavone a condus la un moment dat cu 5-3.

13:00 De aceasta data Mitu isi duce la bun sfarsit serviciul si egaleaza scorul dupa 10 game-uri in primul set.

12:59 Begu isi pierde la zero serviciul si Kvitova trece la conduce, 3-2 in al doilea set.

12:56 Mitu joaca totul pe cartea atacului si reuseste al doilea break in acest prim set care se apropie de o ora (5-4 Schiavone).

12:52 Cinci duble greseli comise de Mitu. Ultima chiar la 30-30 in game-ul in care Mitu servea pentru egalitate la patru. Schiavone face break si se distanteaza la 5-3 cu avantajul serviciului in game-ul urmator.

12:48 Mitu isi ia break-ul inapoi cu un forehand castigator in diagonala terenului pe serviciul doi al adversarei (3-4).

12:46 Begu conduce in premiera (1-0 in debutul setului secund). In primul set diferenta a fost facuta de raportul punctelor direct castigatoare (12-2 Kvitova).

12:42 Kvitova castiga la zero game-ul in care a servit pentru set. 6-3 in prima mansa cu un singur break diferenta.

12:34 Nu mai putin de 10 erori nefortate comise de Begu in primele sapte game-uri ale meciului cu Kvitova. Aceasta conduce cu 5-2 la adapostul unui singur break.

12:30 Primul game reusit de Mitu. Un forehand castigator in lung de linie pentru jucatoarea noastra. La meciul lui Mitu de pe terenul 2 asista si Ion Tiriac.

12:23 Begu reactioneaza si castiga la zero primul sau game in acest meci cu Kvitova (3-1 pentru cehoaica).

12:22 Mitu salveaza in total patru mingi de break in primul sau game de serviciu, dar in cele din urma Schiavone izbuteste break-ul si se distanteaza pe tabela (2-0). Mitu ajunge la sapte erori nefortate si n-au trecut decat doua game-uri din acest meci.

12:15 Trei mingi de break pentru Schiavone. Toate sunt salvate de Mitu. Break reusit de Kvitova (2-0).

12:12 O prima sansa de break irosita de Mitu. Aceasta a returnat prea mult in afara terenului. Kvitova castiga fara probleme primul game pe arena centrala.

12:11 Kvitova serveste in deschiderea meciului cu Begu.

12:10 Incepe meciul dintre Mitu si Schiavone. Italianca serveste prima.

Begu deschide ziua pe arena centrala Philippe Chatrier contra cehoaicei Petra Kvitova, iar in paralel, tot cu incepere de la ora 12:00, Andreea Mitu o infrunta pe fosta campioana Francesca Schiavone pe terenul cu numarul 2.

Ambele meciuri sunt live text in aceasta pagina, sambata, cu incepere de la ora 12:00.