GAME cu GAME WTA Roma, Simona Halep in turul 2

Simona Halep a debutat la turneul de la Roma, miercuri dupa-amiaza live text pe onlinesport.ro dupa ora 15:00 contra americancei Madison Keys.

FINAL Halep - Keys 5-7, 6-0, 6-1

SET 3, 6-1 (17:34) Final de partida. Halep se impune dupa o ora si 38 de minute. Multumim pentru atentia acordata si va invitam sa ramaneti alaturi de noi. Cu Halep ne vom reintalni joi in meciul din optimi. Ora de disputare o vom comunica in aceasta seara dupa ce va fi comunicata de organizatorii turneului de la Roma.

SET 3, 5-1 (17:31) Inca un break pentru Halep si jucatoarea noastra va servi pentru castigarea meciului si calificarea in optimi.

SET 3, 2-0 (17:19) Break Halep. Al optulea game consecutiv reusit de jucatoarea noastra.

SET 2, 6-0 (17:08) Raspuns de mare campioana din partea Simonei Halep. Set castigat in mai putin de jumatate de ora cu trei break-uri. Halep va incepe decisivul la serviciu.

SET 2, 4-0 (16:59) Al doilea break reusit de Halep in acest set.

SET 2, 3-0 (16:50) De aceasta data Halep valorifica break-ul luat mai devreme si se distanteaza la trei lungimi.

SET 2, 2-0 (16:49) Break Halep in acelasi moment ca in primul set.

SET 2, 1-0 (16:46) Game alb pentru Halep in debutul setului secund.

16:44 Incepe setul al doilea cu Halep la serviciu.

SET 1, 5-7 (16:40) Primul set ii revine lui Keys in 44 de minute, dupa ce Halep a condus cu 2-0 si a avut serviciul.

SET 1, 5-6 (16:37) Halep isi pierde serviciul cand avea mai mare nevoie de castigarea acestuia. Keys va servi pentru set.

SET 1, 5-5 (16:35) Minge de set pentru Halep contra serviciului. Aceasta este anulata si Keys scapa in extremis de pierderea setului.

SET 1, 5-4 (16:25) Game dificil castigat de Halep pe propriul serviciu la avantaje. Keys va servi pentru a ramane in set.

SET 1, 4-4 (16:21) Sansa de break ratata de Halep in acest game.

SET 1, 3-2 (16:07) Halep taie elanul luat de Keys si revine la conducere in urma unui game alb pe propriul serviciu.

SET 1, 2-1 (16:03) Doua duble greseli pentru Halep in acest game si Keys face re-break.

SET 1, 2-0 (16:00) Halep porneste lansat si obtine devreme primul break al meciului.

15:55 A inceput meciul cu Halep la serviciu.

UPDATE 15:50 S-a incheiat meciul dintre Williams si Navarro cu victoria jucatoarei din Spania, scor 6-4, 6-2. Aceasta va juca in optimi de finala cu invingatoarea dintre Halep si Keys.

UPDATE 15:08 Meciul dintre Venus Williams si Carla Suarez Navarro a ajuns in setul doi, dupa ce primul set i-a revenit ibericei cu 6-4. Dupa aceasta partida urmeaza pe terenul 2 intalnirea dintre Halep si Keys.

Halep o intalneste pe Madison Keys din Statele Unite in al treilea meci programat pe terenul numarul doi. Cele doua jucatoare s-au mai intalnit in acest an in primul tur la Sydney, cand Keys a castigat surprinzator de usor in doua seturi.

Inaintea meciului dintre Halep si Keys pe terenul doi se mai disputa meciurile Paula Ormachea (Argentina)-Agnieszka Radwanska (Polonia) si Venus Williams (SUA)-Carla Suarez Navarro (Spania). Partidele incep la ora Romaniei 12:00, iar meciul lui Halep este al treilea.

Invingatoarea dintre Venus si Navarro o intalneste, speram, pe Halep in optimile de finala.

Halep are de aparat la Roma semifinala disputata sezonul trecut contra Serenei Williams.

Jucatoarea noastra este favorita numarul 4 la turneul din capitala Italiei.