Sorana Cirstea rateaza calificarea in finala de la Nurnberg

Jucatoarea Sorana Cirstea a ratat calificarea in finala in de la Nurnberg, dar ramane cu cea mai buna performanta din 2019. Urmeaza prezenta la Roland Garros unde, in primul tur, o va intalni pe cehoaica Petra Kvitova.

Nurnberg - Semifinale SET 1 SET 2 SET 3
Sorana Cirstea (ROU) 4 5
Yulia Putintseva (KAZ) 6 7

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru meciul Cirstea - Putintseva

16:32 Yulia Putintseva inchide meciul cu un game la zero si se califica in finala de la Nurnberg.

16:20 Game maraton pierdut de Cirstea pe propriul serviciu (5-6). O noua sansa primita de Putintseva sa inchida meciul pe serviciu.

16:19 Sorana Cirstea reuseste break-ul si egaleaza la 5-5 chiar cand Putintseva servea pentru castigarea meciului. Primul break al Soranei in acest meci!

15:40 Dupa ce a castigat un game maraton pe propriul serviciu, egaland la 1-1, Putintseva reuseste break-ul si preia conducerea in setul secund (2-1).

15:19 Primul set este adjudecat de Putintseva dupa 40 de minute de la primul serviciu, cu 6-4. Un singur break a facut pana la urma diferenta.

15:07 La primele mingi de break avute in acest meci, Putintseva reuseste sa castige pe serviciul Soranei si are 4-3 in primul set!

14:40 A inceput meciul cu Sorana la serviciu.

Sorana Cirstea o va intalni, vineri, pe principala favorita a turneului de la Nurnberg, Yulia Putintseva din Kazahstan.

Scorul la general este egal intre Cirstea si Putintseva (2-2). Ultima oara s-au intalnit la Istanbul, in 2018, unde a castigat Putintseva, dar cu un an in urma, in 2017, Cirstea o invinsese chiar la Nurnberg in sferturile de finala.

Ultimele doua meciuri au fost de cate trei seturi fiecare.