Simona Halep si Monica Niculescu, eliminate in turul 2 la Roma

Jucatoarele Simona Halep si Monica Niculescu au revenit pe teren, joi, in concursul de dublu de la Roma.

Halep/Niculescu - Aoyama/Shibahara 1-6, 3-6

14:42 Victorie pentru perechea japoneza Aoyama/Shibahara. Favoritele 7 ajung in sferturile de finala la dublu.

14:38 Aoyama prinde terenul cu prima minge la punct decisiv si Halep returneaza in fileu. Se face 5-3 pentru japoneze.

14:32 Break la zero pentru japoneze care trec din nou la conducere (3-4).

14:27 Pentru prima data in meci jucatoarele noastre conduc pe tabela (3-2).

14:25 Break reusit de Halep si Niculescu. Acestea revin de la 0-2 in acest set secund (2-2).

14:10 Halep isi pierde serviciul chiar in debutul setului secund.

14:04 Victorie in primul set pentru Aoyama/Shibahara, cu 6-1, in doar 21 de minute.

14:00 Se face 5-1 pentru japoneze dupa un nou break.

13:55 Niculescu isi pierde serviciul si favoritele 7 se distanteaza dupa primul break al meciului (1-3).

13:50 Mingi de break ratate de Halep si Niculescu in acest game adjudecat de nipone la punctul decisiv (1-2).

13:45 Raspuns rapid cu game alb pe serviciul perechii noastr (1-1).

13:44 A inceput meciul cu japonezele la serviciu. Acestea reusesc un game alb si trec la conducere.

13:40 Jucatoarele au iesit la incalzire.

Cele doua reprezentante ale Romaniei le vor intalni in optimile de finala pe japonezele Shuko Aoyama si Ena Shibahara.

In primul meci Halep si Niculescu au cedat un singur game in disputa cu ucrainencele Elina Svitolina si Dayana Yastremska.

Partida programata pe terenul 3 este live text in aceasta pagina dupa ora 13:30.