GAME cu GAME Simona Halep-Petra Kvitova in semifinale la Wuhan Open

Simona Halep a jucat, vineri de la ora 14:00, in semifinalele turneului WTA Premier 5 de la Wuhan cu Petra Kvitova, jucatoare in fata careia are avantaj la general. Meciul s-a putut vedea aici cu streaming live, de la ora 14:00. (conditia e sa ai un cont pe Betano.com si minim 0,50 de bani in cont).

FINAL Halep - Kvitova 1-6, 2-6

SET 2 (2-6) Halep rateaza doua mingi de break, Kvitova revine si preseaza cu forehand-ul inchizand partida dupa o ora si 6 minute.

SET 2 (2-5) Minge de meci Kvitova dupa fix o ora de la primul serviciu. Halep anuleaza cu o scurta senzationala, dupa care trimite un forehand in diagonala, mingea ciupind fileul. Game-ul se incheie cu o eroare nefortata a jucatoarei din Cehia.

SET 2 (1-4) Inca un break reusit de Kvitova dupa doua forehand-uri consecutive castigatoare. Halep salvase doua mingi de la 15-40.

SET 2 (1-3) Halep returneaza afara si Kvitova isi dubleaza avantajul obtinut anterior cu break.

SET 2 (1-2) Doua retururi castigatoare reusite de Kvitova de la 30-30 ii aduc acesteia primul break in set si al treilea in meci.

SET 2 (1-0) Halep serveste cu mingi noi si castiga game-ul. Jucatoarea noastra conduce in premiera.

SET 1 (1-6) Trei mingi de set pentru Kvitova dupa ce a alergat-o pe Simona pe toata latimea terenului. Forehand castigator pe contre pied reusit de Kvitova si aceasta inchide rapid primul set. Doar 30 de minute.

SET 1 (1-5) Halep isi castiga primul game de serviciu si zambeste. A scapat de presiunea unui 0-6 rusinos.

SET 1 (0-5) Game la zero pe propriul serviciu pentru Kvitova. Halep il solicita pe Daniel Dobre la banca: "Cand da ea, n-ai ce sa faci. Nu o sa joace la nesfarsit asa. Hai, stai linistita".

SET 1 (0-4) Inca un break reusit de Kvitova, dupa ce Halep se luptase sa salveze doua sanse ale adversarei. Numarul punctelor direct castigatoare din deptul cehoaicei a ajuns la doua unitati (11). Halep are doar doua mingi care i-au adus direct punctul.

SET 1 (0-3) Minge de break salvata de Kvitova, dupa care jucatoarea din Cehia serveste un as.

SET 1 (0-2) Halep isi pierde serviciul chiar la debut. Kvitova a intrat mai agresiva in meci.

14:10 Incepe meciul cu Kvitova la serviciu. Halep solicita un challenge inca de la prima minge si a vazut bine ca primul serviciu al cehoaicei a fost afara.

Halep a castigat toate cele trei dispute de pana acum contra cehoaicei Kvitova, la New Haven, Madrid si in acest an in meciul Romania-Cehia de la Fed Cup.

Ultimele doua meciuri au avut nevoie de trei seturi.

Kvitova a eliminat-o in sferturi pe Johana Konta in doua seturi fara sa-si fi pierdut vreodata serviciul.

In turul 3 Kvitova o scosese din turneu pe lidera mondiala Angelique Kerber, cand a pierdut de altfel si singurul set la Wuhan.

Halep are doar victorii in doua seturi pana la meciul cu Kvitova.