GAME cu GAME Simona Halep in sferturi la Bucharest Open

Simona Halep a jucat vineri, dupa ora 20:00, in sferturile de finala ale turneului WTA Bucharest Open, contra jucatoarei Lara Arrubarrena. Jucatoarea din Romania a invins in meciul de joi.

LIVE Simona Halep - Lara Arrubarrena 6-3, 6-1

Game, set si meci pentru Simona, care accede astfel in semifinalele WTA Bucharest Open.

21:12 Spanioloaica recupereaza game-ul pierdut.

21:11 Inca un break reusit de Simona, 4-0, care se apropie cu pasi repezi de semifinale.

21:05 Simona preia imediat conducerea, 2-0 cu break realizat in game-ul secund al setului.

21:00 Incepe mansa secunda!

20:57 Un prim set adjudecat de Halep cu break (6-3). Jucatoarea noastra va incepe cu serviciul setul al doilea.

20:30 Break la zero Halep si aceasta trece in premiera la conducere (2-1).

20:23 Incepe meciul cu Arruabarrena la serviciu.

20:18 Jucatoarele au iesit la incalzire.

Simona Halep s-a calificat, joi seara, in sferturile turneului WTA de la Bucuresti, dotat cu premii totale in valoare de 220.000 de dolari.

[news-108148]

Halep a avut parte de un meci mai greu decat a parut la prima vedere cu Alexandra Krunici, a 155-a jucatoare a lumii.

Dupa un prim set adjudecat cu 6-2 la adapostul a doua break-uri, Halep a avut de lucru pentru a transa disputa in setul secund.

De trei ori a castigat Halep pe serviciul advers si de fiecare data Krunic a revenit cu break, pana la 5-4 cand Halep a reusit sa inchida partida.