GAME cu GAME Simona Halep in finala turneului de la Bucuresti. Devastatoare cu Sevastova

Simona Halep a disputat duminica, cu incepere de la ora 16:00, finala turneului WTA de la Bucuresti contra Anastasiei Sevastova din Letonia.

FINAL Halep - Sevastova 6-0, 6-0

SET 2 (6-0) Halep inchide meciul cu un forehand castigator in lung de linie. O victorie fara drept de apel pentru al doilea titlu obtinut la Bucuresti.

SET 2 (5-0) Primele mingi de break pentru Sevastova in acest meci, doua la numar, au fost anulate de Halep. Jucatoarea noastra mai are nevoie de un singur game pentru castigarea titlului.

SET 2 (4-0) Al doilea break pentru Halep si in acest set. Va obtine oare Sevastova macar game-ul de onoare?

SET 2 (2-0) Seria impresionanta a Simonei continua cu un nou break.

SET 1 (6-0) Halep inchide rapid primul set dupa un lung de linie castigator. Doar 20 de minute de la primul serviciu.

SET 1 (5-0) Contre pied in lung de linie si Halep se apropie la un singur game de castigarea primului set. Evolutie fara cusur pana acum.

SET 1 (4-0) Halep nu-i lasa nicio sansa adversarei si obtine al doilea break in aceasta finala.

SET 1 (3-0) Inceput perfect de meci pentru Halep. Jucatoarea noastra serveste excelent si nu se mai repeta ce am vazut in semifinale cu Vania King, cand am asistat la o avalansa de break-uri.

SET 1 (2-0) Greseste Sevastova si Halep pune pe tabela primul break din acest meci.

SET 1 (1-0) Halep incepe meciul cu un game la zero pe propriul serviciu.

Cele doua jucatoare s-au intalnit de patru ori in perioada 2009-2011, iar Sevastova conduce cu 3-1 la general.

O singura disputa a avut loc pe zgura, in 2010 la Bad Gastein, unde Sevastova s-a impus dupa abandonul lui Halep in setul decisiv.