Halep si Niculescu, victorie categorica in primul tur la Roma

Jucatoarele Simona Halep si Monica Niculescu au cedat un singur game in meciul contra ucrainencelor Elina Svitolina si Daiana Yastremska.

Halep/Niculescu - Svitolina/Yastremska 6-0, 6-1

In sferturile de finala Halep si Niculescu vor juca impotriva perechii invingatoare din confruntarea Aoyama/Shibahara - Bertens/Rus.

14:40 Game alb pe serviciul jucatoarelor noastre si o victorie practic fara istorie.

14:22 Halep si Niculescu incep cu break setul al doilea, desprinzandu-se apoi la 2-0.

14:14 Primul set este transat de Halep si Niculescu cu 6-0 dupa un game la zero.

14:11 Al treilea break reusit de Halep si Niculescu in acest prim set (5-0).

14:00 Primul game de serviciu este castigat de Halep (2-0). Inceput mai bun pentru fetele noastre.

13:56 Halep si Niculescu incep meciul cu break (1-0).

13:53 A inceput meciul cu Svitolina la serviciu.

Partida are loc pe terenul 6 de la Foro Italico dupa ora 13:00, fiind a doua in programul zilei dupa un alt meci de dublu feminin.

Simona Halep face pereche cu Monica Niculescu in proba de dublu a turneului WTA de la Roma.

In primul tur, cele doua reprezentate ale Romaniei le vor intalni pe Elina Svitolina si Daiana Yastremska.

Halep are primul tur liber in competitia de simplu fiind principala favorita a turneului.

Va juca direct in turul doi cu Jasmine Paolini din Italia.