Dulgheru si Cirstea eliminate in primul tur la Miami Open

Ati urmarit miercuri live text pe onlinesport.ro meciurile jucatoarelor din Romania la Miami, turneul WTA Premier Mandatory dotat cu premii totale in valoare de 5.38 milioane de dolari.

FINAL Cirstea - McHale 5-7, 4-6

FINAL Dulgheru - Vesnina 4-6, 2-6

20:12 Vesnina reface diferenta de doua game-uri in urma unui alt break (2-4).

20:08 Break Dulgheru si aceasta revine in meci (2-3).

19:54 Dulgheru isi pierde din nou serviciul (0-2, setul 2).

19:39 Break reusit de Vesnina la 5-4 pentru ea in finalul setului inaugural si jucatoarea din Rusia se impune in primul act dupa 45 de minute.

19:12 Dulgheru isi pierde serviciul si dupa patru game-uri din acest meci avem din nou egalitate.

18:57 A inceput meciul dintre Dulgheru si Vesnina cu un break in dreptul jucatoarei noastre (1-0).

INFO: Dulgheru si Vesnina s-au mai intalnit in 2010 la Paris (in sala), unde jucatoarea din Rusia se impunea in doua seturi.

[news-113145]

18:53 Sorana Cirstea, din pacate, paraseste turneul de la Miami in primul tur. Infrangere la Christina McHale din Statele Unite intr-o ora si 43 de minute.

18:45 Sorana egaleaza la patru in setul secund printr-un game la zero pe propriul serviciu. A fost al treilea game consecutiv reusit de jucatoarea noastra.

18:42 Cirstea se agata de un game interminabil si obtine rebreak-ul revenind la 3-4 in setul al doilea.

18:34 In cateva momente pe terenul 10 de la Miami va incepe meciul dintre Alexandra Dulgheru si rusoaica Elena Vesnina.

18:10 Inca un break reusit de McHale (0-2). Aceasta se desprinde in setul secund.

17:57 Din pacate Cirstea isi pierde din nou serviciul, acest nou break fiind sinonim cu pierderea primului set (5-7).

17:48 Cirstea se aduna si izbuteste break-ul in ultimul moment, chiar cand McHale servea pentru primul set. Cirstea a redus diferenta la 4-5, dupa care a reusit egalarea si setul se prelungeste.

17:27 McHale obtine primul break al meciului si se produce ruptura (1-3).

17:12 A inceput meciul cu McHale la serviciu.

INFO: Sorana Cirstea joaca pe tabloul principal de la Miami Open prin intermediul unui wild card. Aceasta ocupa locul 148 in clasamentul mondial saptamana in curs.

De la ora 17:00 Sorana Cirstea deschide balul pe terenul doi contra Christinei McHale, urmand ca in jurul orei 19:00 pe teren sa intre si Alexandra Dulgheru.

Ajunsa pe tabloul principal in urma calificarilor, Dulgheru o va intalni in primul tur pe Elena Vesnina din Rusia, jucatoare aflata in prezent pe locul 62 in lume.

Imediat dupa meciul lui Dulgheru pe acelasi teren cu numarul 10 se vor infrunta Timea Babos din Ungaria si Nicole Vaidisova din Cehia.

Invingatoarea acestui meci o va intalni in runda secunda pe Simona Halep, a 3-a favorita a turneului si recent campioana de la Indian Wells.

Halep va participa in turneul de la Miami si in proba de dublu, acolo unde va face pereche cu Alexandra Dulgheru.

Acestea vor avea primul meci, joi, contra perechii formata din Daniela Hantuchova (Slovacia) si Karin Knapp (Italia).