GAME cu GAME Bucharest Open: Niculescu - Hercoq in sferturi de finala

Ati urmarit live text pe Onlinesport.ro meciul pe care Monica Niculescu l-a sustinut contra Polonei Hercoq in sferturile de finala la Bucharest Open, primul turneu WTA organizat in Romania.

FINAL Niculescu - Hercog 6-2, 2-6, 7-6 (7-3)

18:08 Victorie in trei seturi pentru Monica Niculescu si calificare in semifinalele turneului WTA de la Bucuresti.

17:38 Niculescu obtine un nou break si va servi la 5-3 in decisiv pentru castigarea meciului.

17:33 Dupa ce Niculescu a ratat mai multe mingi de break la 4-1, Hercog revine puternic si strange scorul la 4-3. Slovena urmeaza la serviciu.

17:05 Multa agresivitate din partea lui Niculescu in acest decisiv. Break si jucatoarea noastra conduce 2-0.

16:54 Hercog are nevoie de trei mingi de set pentru a inchide setul al doilea. Niculescu a beneficiat la randul sau de mai multe sanse de break, dar in cele din urma a trimis prea lung cu returul.

16:45 Inca un break pentru Hercog si slovena serveste pentru 1-1 la seturi.

16:37 Hercog intoarce scorul in favoarea sa (3-2), dupa ce Niculescu a condus cu 2-1 in urma unui game alb.

16:10 Primul set ii revine Monica Niculescu, scor 6-2.

16:03 Game greu obtinut de Niculescu pe propriul serviciu, dar aceasta reuseste sa-si consolideze break-ul (5-2).

15:56 Hercog intoarce cu re-break, dar Niculescu replica imediat si castiga din nou pe serviciul slovenei cu o lovitura castigatoare pe rever.

15:47 Niculescu izbuteste primul break al meciului si se distanteaza la 3-1 pe tabela.

15:27 A inceput meciul cu Niculescu la serviciu.