In cadere libera! Irina Begu invinsa de o jucatoare din afara topului 500 mondial

Jucatoarea Irina Begu nu-si gaseste ritmul in actualul sezon si suferit o noua infrangere apasatoare.

Iesita recent din prima suta mondiala, Irina Begu a fost invinsa in primul tur la Nurnberg de Anna-Lena Friedsman (foto), ocupanta locului 523 WTA, cu 6-4, 3-6, 3-6.

Dupa un prim set castigat de Begu, jucatoarea din Romania si-a pierdut serviciul la 3-4 in setul secund, suficient pentru ca Friedsman sa egaleze scorul la seturi.

In decisiv sportiva din Germania a dominat jocul, reusind sa-si apropie in cele din urma victoria.

Begu a inceput anul pe locul 67 mondial, dar se afla in cadere libera ajungand in aceasta saptamana pe 118 in lume.