Billie Jean King Cup

Halep in fata celui mai greu examen din cariera. Va sustine doua meciuri unul dupa altul

Regulamentul FedCup nu lasa loc de interpretare si Simona Halep se vede nevoita sa joace doua meciuri unul dupa altul in ziua de duminica.

Halep va incepe la ora 10 partida intrerupta cu Bojana Jovanovski la scorul de 3-1 in favoarea ei.

Daca joaca mai mult de 90 de minute Halep va avea o pauza de o ora intre meciul cu Jovanovski si partida a doua cu Ana Ivanovic.

Potrivit regulamentului daca primul meci este mai scurt de 90 de minute Halep va avea doar o pauza de zece minute intre prima si a doua partida.

Va fi cu siguranta un tur de forta pentru numarul cinci mondial, un examen in fata propriilor suporteri.

"Nu e nicio problema pentru ea si nu e chiar asa mare necaz. Revenim maine la teren si continuam treaba alaturi de suporteri", a declarat Stere Halep, tatal Simonei.

Peste toate acestea ramane o singura necunoscuta: vremea.

Toate meciurile intalnirii Romania - Serbia din barajul Grupei Mondiale II din Fed Cup vor fi live text pe Onlinesport.ro