Volei

Steaua invinsa in Challenge Cup

Echipa Steaua Bucuresti a pierdut, cu scorul de 1-3, meciul sustinut, duminica, in fata formatiei Aquacare Halen, in prima mansa a turului doi al Challenge Cup la volei masculin, informeaza site-ul oficial al gruparii belgiene.

Steaua a pierdut primul set cu scorul de 20-25, s-a impus in cel de-al doilea cu 25-16, insa belgienii le-au castigat si pe urmatoarele doua cu 25-22 si 28-26.

Meciul retur va avea loc in 27 octombrie, la ora 21.30, in Belgia.

Victorie pentru CVM Tomis Constanta in Cupa CEV

Formatia CVM Tomis Constanta a castigat, cu scorul de 3-2, meciul sustinut, duminica, in deplasare, impotriva echipei finlandeze Perungan Pojat Rovaniemi, in prima mansa a 16-imilor Cupei CEV la volei masculin, transmite corespondentul MEDIAFAX.

CVM Tomis a castigat primul set cu scorul de 25-16, iar in cel de-al doilea gazdele au echilibrat balanta, impunandu-se cu scorul de 25-15. Setul trei a fost adjudecat de constanteni, scor 25-22, care l-au pierdut, apoi, pe cel de-al patrulea, cu 22-25. In setul decisiv campioana Romaniei s-a impus cu scorul de 15-13.

Meciul retur este programat in 27 octombrie, la Constanta.

Tot in prima mansa a 16-imilor Cupei CEV, Dinamo Bucuresti s-a impus, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (25-17, 25-18, 25-23), in fata echipei Dukla Liberec, din Cehia. Returul este programat la 27 octombrie, in Cehia.