Europa League

Antrenor Utrecht: "Repriza a doua a fost decisiva pentru rezultatul final"

Antrenorul echipei FC Utrecht, Ton du Chatinier, a declarat, joi, ca repriza a doua a meciului cu Steaua a fost decisiva pentru rezultatul final al partidei pierdute de olandezi, cu scorul de 1-3, în etapa a IV-a a grupei K a Ligii Europa.

"Am avut destule posibilitati ca sa înscriem. Repriza a doua a fost decisiva pentru rezultatul final. Dupa partida cu Steaua, speram ca noi sa învingem pe Napoli si Steaua sa câstige cu Liverpool", a spus tehnicianul olandez.

Echipa Steaua Bucuresti a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), formatia olandeza FC Utrecht, în etapa a IV-a a grupei K a Ligii Europa si a obtinut prima victorie în aceasta faza a competitiei.

Pentru Steaua au marcat Gardos '29 si Bogdan Stancu '52, '53, în timp ce golul formatiei olandeze a fost reusit de Mertens '33.