La Liga

Ibrahimovici aduce trei puncte la Mallorca

Zlatan Ibrahimovici mentine Barcelona in fruntea clasamentului dupa golul decisiv din victoria catalanilor de la Mallorca, scor 0-1.
Catalanii asteapta in acest moment un pas gresit din partea celor de la Real Madrid, in derbiul de duminica, de la ora 22:00, contra rivalilor de la Atletico Madrid.

Zlatan Ibrahimovici a ajuns la al 15-lea gol din acest sezon dupa reusita din minutul 63, care l-a lasat fara replica pe Dudu Aouate.

Lionel Messi a fost menajat de Pep Guardiola in vederea meciului cu Arsenal, insa a fost aruncat in lupta in minutul 51, din cauza accidentarii lui Andres Iniesta.

Inaintea meciului cu Arsenal, catalanii se tem ca Andres Iniesta nu va fi recuperat. Un verdict in cazul sau va fi dat abia duminica dupa-amiaza.