Serie A

Mutu inscrie pentru Cesena, Chivu castiga cu emotii

Adrian Mutu a adus un punct pentru Cesena la Genoa, intr-un meci terminat la egalitate, scor 1-1. Celelalte echipe importante din Italia au trait periculos in aceasta seara.
Mutu a inscris pentru Cesena in minutul 76, din marginea careului, si a egalat dupa ce Rossi le-a adus pe gazde in avantaj in minutul 42.

Pentru Mutu, acesta a fost al optulea gol in 25 de meciuri disputate pentru Cesena.

Cum Cesena este ca si retrogradata in Serie B, Mutu va pleca liber de contract in vara.

Cristi Chivu a fost si el integralist in victoria pe care Inter a obtinut-o pe teren propriu, scor 2-1, cu Siena. Oaspetii au deschis scorul in minutul 6, prin D'Agostino, insa Milito a punctat de doua ori, in minutele 42 si 81.

Juventus a avut nevoie de veteranul Del Piero pentru a lua toate cele trei puncte in meciul cu Lazio Roma, scor 2-1.

AS Roma a trait si ea periculos impotriva lui Udinese, intr-un meci in care Torje a intrat abia in minutul 90. Roma s-a impus pe final, scor 3-1.