Serie A

AC Milan defileaza in Italia

AC Milan continua parcursul de senzatie din Serie A. Formatia lui Masimilliano Allegri a ajuns, duminica, la al saptelea meci consecutiv fara infrangere in campionat, dupa succesul de la Bologna, scor 3-0.
Ibrahimovici si compania defileaza cu pasi rapizi spre castigarea unui nou titlu in Serie A. Duminica, la Bologna, Allegri l-a izolat din nou pe Ronaldinho, dar absenta brazilianului nu s-a simtit.

Boateng a deschis scorul in minutul 9, din pasa lui Ibrahimovici, iar Robinho a rezolvat ecuatia partidei inca din minutul 35.

Ibrahimovici a stabilit scorul final in minutul 60, dupa o preluare impecabila pe piept, si a ajuns astfel la al 14-lea gol in tricoul Milanului, in toate competitiile.

Cu acest succes, AC Milan se distanteaza, cel putin pana duminica seara, la 6 puncte in fruntea ierarhiei Serie A.