Stranieri

Ajun de cosmar pentru Goian

Dorin Goian, singurul fotbalist roman care a jucat un meci oficial in Ajunul Craciunului, a avut parte de un adevarat cosmar in Scotia.
Aflat pentru prima data in postura de a juca un meci oficial cu o zi inaintea Craciunului, Dorin Goian a fost eliminat in infrangerea pe care Glasgow Rangers a suferit-o in deplasare cu St.Mirren, scor 1-2.

Goian a primit doua cartonase galbene intr-un interval de doar 15 minute (72 si 87).

In urma acestui cartonas, Goian nu va putea juca in marele derby cu Celtic, care va avea loc pe 28 decembrie de la ora 21:45.

In confruntarea cu St.Mirren, Rangers a deschis scorul in minutul 11 prin Lee Wallace, insa peste 13 minute McCulloch a vazut si el rosu, iar pana la pauza gazdele au reusit sa intoarca rezultatul datorita golurilor reusite de Mooy (44) si McGowan (45).