Poli Timisoara

Timisoara invinge clar Al-Hilal. Radoi si Alexa aproape de bataie

FC Timisoara a castigat clar duelul cu Al-Hilal, echipa lui Mirel Radoi, scor 3-0. In finalul meciului a existat si un moment tensionat intre Dan Alexa si Mirel Radoi
Baietii lui Vladimir Petrovici au inceput in forta si au reusit deschiderea scorului dupa doar sase minute, prin Dorin Goga, dupa un sut bine plasat.

Banatenii s-au desprins la sase minute dupa pauza, datorita unui gol al lui Cisovsky, iar scorul final a fost stabilit de Bourceanu in minutul 77.

Cu patru minute inainte de final, Mirel Radoi si Dan Alexa au fost aproape sa se ia la bataie, dupa un fault dur al timisoreanului.

Petrovici a inceput meciul in urmatoarea formula: Pantilimon, Bonfim, Popovic, Cisovsky, Sepsi, Alexa, Curtean, Vrsic, Tames, Mansour si Goga, iar dupa pauza a rulat tot lotul.