FC Vaslui

FC Vaslui a remizat, scor 1-1, cu Standard Baku in primul meci amical din Antalya

Echipa FC Vaslui a obtinut un rezultat de egalitate, scor 1–1, cu formatia Standard Baku, din Azerbaidjan, in prima partida amicala disputata in Antalya, din seria celor sase meciuri programate pentru turneul din Turcia, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Jucatorii vasluieni au fost cei care au deschis scorul in prima repriza, prin fundasul Gabriel Canu, fiind egalati de formatia azera, locul noua in campionatul intern, in cea de-a doua parte a jocului.

Tehnicianul echipei vasluiene, Viorel Moldovan, a inceput partida cu urmatoarea formula: Kuciak - Akakpo, Canu, Markovici, Hugo Luz - Ljubinkovici, Pavlovici, Genchev, Milisavijevici - Wesley, Burdujan. In repriza secunda, Moldovan a rulat intregul lot pe care il are la dispozitie in Antalya.

FC Vaslui va intalni, vineri, in cea de-a doua partida de pregatire, formatia MTZ-RIPO Minsk, ocupanta locului trei in campionatul din Belarus.