CFR CLuj

Coincidente stranii: Trei titluri castigate prin penaltiuri dubioase, de fiecare data a inscris Cadu

CFR Cluj a respectat traditia prin care a castigat titlul de fiecare data in istorie. Ardelenii au un straniu obicei sa ia titlu cu victorii obtinute prin penaltiuri controversate. Si de fiecare data inscrie Cadu!
In 2008, la primul titlu castigat, ardelenii au castigat cu 1-0 meciul cu Universitatea Cluj dupa un penalty comis de Bilica.  Dupa meci, Bilica a dezvaluit ca a fost contactat de jucatorii de la CFR care i-au promis sume importante pentru a tranti meciul.

Doi ani mai tarziu, CFR Cluj a avut o noua revenire de la 0-2, impunandu-se la Craiova cu 3-2. Golul victoriei a fost marcat in minutul 90 dupa un penalty comis de Iliev.

Istoria s-a repetat si in acest an, CFR primind un penalty inventat in minutul 89 cu U Cluj, la scorul de 2-2.

De fiecare data autorul golurilor de la punctul cu var a fost Ricardo Cadu!