Victorie la final de sezon pentru Ceahlaul

Formatia Ceahlaul Piatra Neamt a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Gaz Metan Medias, în ultimul meci al editiei 2011/2012 a Ligii I.

Golurile au fost înscrise de Golubovici in minutul 10 cu o lovitura de cap din marginea careului mic si Badescu in minutul 39 cu un sut la coltul lung.

În minutul 13, Jovici a aparat un penalti executat de Florin Lazar (Gaz Metan Medias), lovitura acordata pentru un fault al lui Monroy la Roman.

Ceahlaul Piatra Neamt: Jovici - Dumitras, Ichim, Cazan, Tepes - Monroy, Al. Achim - Badescu, Golubovici (Onciu '70), Stana (Vitelaru '86) - Gafita (Pavel '62). Antrenor: Constantin Enache.

Gaz Metan Medias: Plesca - R. Zaharia, Fl. Lazar, Muth, Frasinescu - C. Gheorghe (Covaciu '73), Cr. Todea, Breeveld (Hlinca '51), Dudita - Vitinho (Tahar '59), D. Roman. Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonase galbene: Monroy '12, Stana '16, Cazan '24

Meciul a fost arbitrat de o brigada condusa la centru de Iulian Dima.