TAS a anuntat verdictul in cazul U Cluj - CFR

Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne (T.A.S.) a anuntat, vineri, hotararea in cazul apelului pe care CFR Cluj l-a facut in cazul rejucarii meciului cu Universitatea, decisa vinerea trecuta de LPF. TAS  a mentinut decizia LPF pe care noi am anuntat-o din timp, in exclusivitate saptamana trecuta.
Dupa ce a primit materialele din partea celor doua cluburi implicate si din partea LPF, TAS a hotarat sa mentina decizia luata la cele doua instante din romania.

Cei de la CFR Cluj mai au o sansa, intrucat procesul de la TAS va continua. Procesul pe fond va incepe la 1 iunie, in Elvetia, si va dura aproximativ zece zile.

Totusi, exista si posibilitatea ca ambele echipe sa piarda la masa verde.

Liga Profesionista de Fotbal a decis ca partida dintre Universitatea Cluj si CFR, intrerupta in minutul 27, sa se rejoace din minutul 1, de la scorul 0-0.