Vasluiul prinde podiumul in urma victoriei cu Dinamo

Final de campionat fericit pentru FC Vaslui, echipa pregatitata de Marius Lacatus impunandu-se, sambata, pe teren propriu, in fata echipei FC Dinamo, cu 2-0.
Golurile au fost marcate de Wesley Lopez din penalty (min.38) si Raul Costin (min.65), acesta din urma punctand cu o lovitura de cap din fata portii.

În minutul 37, Dragos Grigore l-a faultat în careu pe Lucian Sanmartean si Wesley a transformat cu siguranta penaltiul.

Vasluienii si-au marit avantajul în minutul 64, atunci când Raul Costin a reluat cu capul în plasa un balon centrat de pe partea dreapta de Milisavljevici.

FC Vaslui: 81. Haisan - 20. Milanov (25. Delgado '88), 6. Gladstone, 3. Papp, 17. D. Sanmartean - 31. Ad. Gheorghiu, 30. R. Costin, 23. Pavlovici (4. Genchev '82), 18. L. Sanmartean (11. Milisavljevici '46) - 80. Wesley, 9. Burdujan. Antrenor: Marius Lacatus.

Dinamo Bucuresti: 1. Cr. Munteanu - 25. Scarlatache, 4. Moti, 21. D. Grigore, 3. Pulhac - 20. Ad. Cristea, 26. Margaritescu (19. V. Stefan '87), 6. L. Rus, 7. Zicu (15. Fl. Bratu '46) - 17. A. Cristea (24. Stanescu '76), 99. Cl. Niculescu. Antrenor: Cornel Talnar.

Cartonase galbene: Pavlovici '39, R. Costin '73 / D. Grigore '37

Arbitri: Sebastian Coltescu (central) - Zoltan Szekely, Eduard Crângasu (asistenti) - Georgian Ionescu (rezerva).

Observatori: Octavian Streng, Paul Cazan.

Supervizor: Dumitru Mihalache.

La partida de la Vaslui au asistat aproximativ 5.000 de spectatori, printre care si 80 de fani dinamovisti.