Cupa Romaniei

Dunarea Galati elimina Sportul si merge in optimi

Divizionarea secunda Dunarea Galati a furnizat surpriza, miercuri, si s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins Sportul Studentesc, cu 1-0, intr-o partida disputata pe teren propriu.
Unicul gol al meciului desfasurat la malul Dunarii a fost marcat in minutul 31 de Dumitru Munteanu.

Gazdele au mai marcat alte doua mari ocazii de gol, in minutul 20 prin Chelaru si in minutul 44 prin Barladeanu.

CF Braila – Gaz Metan Medias 0-1

Intr-o alta pardida disputata, miercuri dupa amiaza, in saisprezecimile Cupei Romaniei, prim divizionara Gaz Metan Medias s-a impus la limita pe terenul celor de la CF Braila.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Frasinescu in minutul 48, acesta reluand decisiv cu o lovitura de cap din interiorul careului.

Cu cinci minute inaintea pauzei gazdele au ratat cea mai mare ocazie a meciului prin Voicu, al carui sut a trecut putin pe langa poarta aparata de Vatca.

Pandurii Tg.Jiu – Sportul Visina Noua 5-0

Scorul zilei s-a inregistrat la Targu Jiu, unde formatia locala a transat fara probleme intalnirea cu Visina Noua, echipa din Liga 3.

Doar sapte minute au rezistat la egalitate jucatorii formatiei din Olt, Stromajer deschizand scorul.

Batin si-a trecut in cont o dubla in minutele 17 si 87, celelalte doua goluri fiind marcate de Vranjes din penalty in minutul 46 si Grigoras in minutul 72.