Inter castiga la pas grupa. Suspans urias pentru locul secund

Inter Milano a castigat Grupa B dupa ce a terminat la egalitate, scor 1-1, pe terenul lui Trabzonspor. Tot marti seara, Lille a invins pe TSKA Moscova cu 2-0.
Calificati deja la ora inceperii meciului, italienii au deschis scorul prin argentinianul Ricky Alvarez in minutul 18, insa turcii au egalat peste doar cinci minute prin Altintop.

Cristi Chivu a fost integralist la Inter, primind un cartonas galben in prima repriza.

In primul meci al serii din Liga Campionilor, Lille s-a impus pe terenul lui TSKA Moscova, scor 2-0, si complica serios calculele in grupa B.

Condamnata sa castige pentru a mai putea spera la primavara Ligii Campionilor, Lille si-a respectat blazonul si a obtinut cele trei puncte la Moscova.

Pentru francezi au inscris Vasili Berezutski, autogol in minutul 50, si Moussa Sow, in minutul 64.

Dupa rezultatele inregistrate marti seara, Inter ocupa primul loc, cu 10 puncte, fiind urmata de Trazbonspor, 6 puncte, Lille si TSKA Moscova, cu cate 5 puncte.

Etapa viitoare, pe 7 decembrie, Inter va primi vizita lui TSKA Moscova, iar Lille va juca acasa cu Trabzonspor.