Stranieri

Un nou meci ca titular pentru Radu Dragusin la Juventus

Antrenorul Andrea Pirlo i-a oferit din nou minute fundasului roman Radu Dragusin in prima echipa a Batranei Doamne.

Jucatorul in varsta de doar 18 ani a fost integralist, miercuri seara, in victoria categorica pe care Juventus a obtinut-o pe teren propriu cu SPAL, scor 4-0, in sferturile Cupei Italiei.

Au marcat pentru Batrana Doamna: Morata din penalty (16), Frabotta (33), Kulusevski (78) si Chiesa (90+4).

Radu Dragusin a evoluat fundas dreapta, fiind coleg de linie in defensiva cu olandezul De Ligt, turcul Demiral si italianul Frabotta.

Pentru Dragusin a fost al doilea meci ca titular la Juventus, dupa ce in runda precedenta din Cupa Italiei evoluase 120 de minute in meciul cu Genoa.

Juventus o va intalni pe Internazionale Milano in semifinale, dupa ce formatia lui Antonio Conte a eliminat-o in sferturi pe AC Milan (2-1).

Va fi o confruntare intre Dragusin si Ionut Radu, rezerva de portar la Inter.