Stranieri

Szukala a marcat din nou pentru Al Ittihad intr-o victorie spectaculoasa

Internationalul polonez Lukasz Szukala a marcat unul dintre cele patru goluri ale echipei Al Ittihad in victoria cu Al Taewon de luni seara.

Formatia pregatita de Victor Piturca s-a impus cu 4-3 la capatul unui meci extrem de atractiv si ramane pe locul patru in prima liga din Arabia Saudita.

Fostul stelist Szukala a marcat golul de 2-0 in minutul 29 din pasa lui Marquinho, dupa ce cu cinci minute mai devreme Fahd Al Muwallad deschise scorul.

Acelasi Fahd Al Muwallad a stabilit scorul pauzei din lovitura de la 11 metri in prelungirile primului mitan, pentru ca in partea secunda Abdulfattah Asiri sa stabileasca scorul final din pasa lui Lucian Sanmartean.

Szukala si Sanmartean au fost integralisti la Al Ittihad, echipa care a acumulat 48 de puncte dupa 24 de etape.

Al Nasr conduce clasamentul, cu 60 puncte, urmata de Al Ahli, cu 55 puncte, si Al Hilal, cu 51 puncte.