Stranieri

Succes de rasunet pentru Contra in Spania

Getafe, echipa pregatita de Cosmin Contra, a tras cortina peste etapa a 8-a din Primera Division cu o victorie extrem de importanta la San Sebastian.

Echipa lui Contra s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la Real Sociedad, echipa care sezonul trecut a evoluat in Champions League.

Pablo Hervias a deschis scorul pentru basci in minutul 82 cu o reluare din interiorul careului mic, insa in prelungirile partidei francezul Abdul Karim Yoda a dat lovitura si a adus victoria lui Getafe cu o dubla.

Mai intai a marcat cu un sut excelent plasat din marginea careului de 16 metri, pantru ca in al patrulea minut de prelungiri sa scuture plasa cu un sut din interiorul suprafetei de pedeapsa dupa o incursiune a lui Sammir pe stanga.

In urma acestui succes Getafe a urcat pe locul 10 in clasament si pentru moment a scapat de grijile luptei la retrogradare.