Stranieri

Stanciu sparge gheata pentru Anderlecht cu o dubla in Europa League. Chipciu a pasat la golul doi

Mijlocasul Nicusor Stanciu a marcat, joi seara, primul sau gol pentru Anderlecht in meciul cu Mainz din grupele Europa League.

Cel mai bine cotat jucator roman al momentului a deschis scorul in meciul de la Bruxelles cu un super sut din afara careului lateral stanga. O minge pe coltul scurt care l-a pacalit pe portarul lui Mainz.

Ulterior echipa germana a restabilit egalitatea prin De Blasis in minutul 15.

Stanciu a readus-o pe Anderlecht in avantaj cu patru minute inaintea pauzei din pasa lui Chipciu.

Tielmans a majorat avantajul lui Anderlecht in minutul 62.

S-a terminat 6-1 dupa ce gruparea belgiana a marcat trei goluri in ultimele minute ale meciului.