Stranieri

Stanciu, gol si eliminarea la Anderlecht in campionatul Belgiei

Mijlocasul Nicolae Stanciu a deschis scorul pentru Anderlecht, duminica, in meciul disputat in deplasare Kortrijk in etapa a 17-a.

Fostul stelist a marcat in minutul 29 pentru 1-0, dupa care a primit cartonasul galben in minutul 35.

In partea secunda, in minutul 58, Stanciu a primit al doilea galben si a fost eliminat din joc la scorul de 2-0 pentru Anderlecht.

Polonezul Teodorczyk facuse intre timp 2-0 din pasa lui Hanni. Gazdele au profitat de omul in plus si au redus din diferenta cu un sfert de ora inaintea finalului prin Saadi, dar Anderlecht si-a facut finalul usor dupa reusita de 3-1 a lui Obradovic.

Alexandru Chipciu a fost rezerva si a intrat in teren in locul lui Bruno pentru ultimele 28 de minute. Fostul stelist a primit un galben in prelungiri.