Stranieri

Reghecampf o califica pe Al Hilal in finala Ligii Campionilor Asiei

Al Hillal, echipa pregatita de fostul stelist Laurentiu Reghecampf, s-a calificat, marti seara, in finala Ligii Campionilor Asiei.

Formatia saudita a pierdut mansa retur cu Al Ain din Emiratele Arabe Unite, scor 1-2, dar s-a calificat in finala Ligii Campionilor Asiei gratie succesului categoric din tur (3-0).

Mihai Pintilii a fost integralist la Al Hilal in mansa retur cu Al Ain.

Sud-coreeanul Lee Myung-Joo a deschis scorul pentru Al Ain in minutul 10, dar Al Shamrami a egalat pentru echipa lui Reghecampf in minutul 66 cu un sut din interiorul careului.

Din minutul 71 gazdele au ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Asamoah Gyan, dar chiar si asa Al Ain a marcat golul victoriei prin Kembo-Ekoko in minutul 78.

Al Hilal va juca in finala cu invingatoarea partidei dintre FC Seul (Coreea de Sud) si Western Sydney Wanderers (Australia). In mansa tur, la Antipozi, cele doua echipe au remizat fara goluri.

Returul este miercuri de la ora 12:30.