Stranieri

Rednic, salvat in ultimul minut de la o noua infrangere

Gent, echipa antrenata de Mircea Rednic, a obtinut, in extremis, o remiza, sambata seara, in deplasare cu Lokeren, scor 2-2, intr-o partida din etapa a 11-a din prima liga belgiana.

Gazdele au condus cu 2-0 la pauza prin reusitele lui De Pauw si Patosi, insa echipa lui Rednic a avut forta sa revina dupa pauza.

El Ghanassy a redus din diferenta chiar in primul minut al partii secunde, in timp ce ivorianul Soumahoro a evitat infrangerea in al treilea minut de prelungiri.

Pentru Mircea Rednic a fost doar al doilea meci pe banca celor de la Gent, echipa pe care a preluat-o la inceputul lunii octombrie. “Puriul” pierduse partida de debut, scor 1-2, pe teren propriu cu Genk.

Vineri, in etapa a 12-a, Gent intalneste pe teren propriu formatia Cercle Brugge.