Stranieri

Rat a luat o "manita" de la Cristiano Ronaldo si ai lui

Seara de cosmar pentru fundasul roman Razvan Rat pe Santiago Bernabeu, loc de unde internationalul roman nu a plecat cu amintiri prea placute.

Lasand la o parte ploaia torentiala care i-a tinut departe de stadion pe multi dintre abonatii Realului, Rat a trait o mare umilinta pe dreptunghiul verde atat la nivel colectiv, cat si individual.

Real Madrid a facut instructie cu Rayo Vallecano, o concitadina care a incercat sa se ridice la nivelul adversarului si chiar a reusit sa o faca in prima repriza.

Echipa lui Carlo Ancelotti a intrat in avantaj minim la cabine dupa reusita lui Cristiano Ronaldo din minutul 15, insa uraganul avea sa se dezlantuie abia dupa pauza.

Daniel Carvajal a facut 2-0 la zece minute dupa reluarea jocului, pentru care ca galezul Gareth Bale sa demonstreze de ce a devenit in vara anului trecut cel mai scump transfer din istoria fotbalului.

Mijlocasul ofensiv transferat de la Tottenham a marcat o dubla in trei minute, iar la a doua reusita l-a ridiculizat pe Razvan Rat cu o trecere in mare viteza pe langa jucatorul nostru.

Alvaro Morato a inchis tabela cu 12 minute inaintea finalului si a definitivat manita pentru Real Madrid in duelul citadin cu Rayo.

Rat a ramas pana la final martor la umilinta traita de formatia sa.