Stranieri

Pofta de gol pentru Keseru si Stancu. Ambii au marcat inaintea prezentei la echipa nationala

Atacantii Claudiu Keseru si Bogdan Stancu au inscris cate un gol pentru formatiile lor la finalul saptamanii trecute inainte de sosirea in cantonamentul echipei nationale pentru meciul cu Muntenegru.

Keseru a fost rezerva la Ludogoret in deplasarea cu Lokomotiv Plovdiv, dar la 18 minute dupa intrarea in teren a inscris pentru campioana Bulgariei.

Moti a absentat, in timp ce Prepelita a fost rezerva neutilizata. Partida s-a incheiat la egalitate, scor 2-2.

In Turcia, Stancu a punctat din lovitura de la 11 metri in minutul 65 si a adus un punct pentru Genclerbirligi pe terenul lui Osmanlispor. Chiar Raul Rusescu a provocat printr-un hent penalty-ul transformat de Stancu. Si aceasta partida s-a incheiat 2-2.

Osmanlispor va fi adversara Stelei in grupele Europa League.