Stranieri

Piturca o duce pe Al Ittihad in grupele Ligii Campionilor Asiei

Al Ittihad, echipa pregatita de Victor Piturca, a trecut de playoff-ul Ligii Campionilor Asiei si va evolua in faza grupelor.

Formatia din orasul saudit Jedah a obtinut calificarea dupa victoria obtinuta, cu 2-1, pe teren propriu, in fata iordanienilor de la Al Wehdat.

Lucian Sanmartean a fost titular la Al Ittihad si a evoluat pana in minutele suplimentare ale meciului.

Al Wehdat a deschis scorul in minutul 11, insa echipa lui Piturca a egalat dupa doar zece minute prin venezueleanul Rivas. Golul victoriei a fost reusit de Fallatah din lovitura de la 11 metri in finalul primei reprize.

Al Ittihad va face parte din Grupa A si va intalni formatiile Al Nasr Dubai (Emiratele Arabe Unite), Lokomotiv Tashkent (Uzbekistan) si de Foolad Sepahan (Iran).

Primul meci va fi contra lui Lokomotiv Tashkent in deplasare, pe 23 februarie.