Stranieri

Mircea Lucescu a plecat dezamagit de pe Nou Camp

Dynamo Kiev a pierdut cu FC Barcelona pe Nou Camp, scor 0-1, iar la final antrenorul Mircea Lucescu si-a exprimat nemultumirea fata de jocul echipei sale.

“Sunt dezamagit de rezultat si de prima repriza.

“Mi-a placut cum am jucat in partea a doua, cand am scapat de teama de a evolua impotriva Barcelonei.

“Puteam obtine mai mult de la acest meci dupa jocul din repriza a doua”, a spus Mircea Lucescu dupa meci.

De cealalta parte, Ronald Koeman a spus ca un scor de 3-0 sau 4-0 ar fi fost mai aproape de realitatea din teren.

“Nu avem dreptul sa ratam atatea ocazii. Ne-am jucat viitorul in aceasta competitie.

“Sunt bucuros ca ne-am intarit in aparare. Sunt multumit de jocul echipei. Intr-un meci ca acesta, un 3-0 sau 4-0 ar fi fost un rezultat normal”, a spus antrenorul olandez al Barcelonei.

Gerard Pique a marcat unicul gol al partidei in prima repriza cu o reluare din interiorul careului.

Pentru Barcelona sunt primele puncte obtinute in noul sezon de Champions League.

Dynamo Kiev a preluat lanterna rosie in Grupa E, cu un singur punct in trei meciuri.