Stranieri

Lukasz Szukala aduce a patra victorie consecutiva pentru Victor Piturca in Arabia Saudita

Fundasul polonez Lukasz Szukala a marcat, vineri seara, golul victoriei celor de la Al Ittihad, echipa antrenata de Victor Piturca, in partida disputata pe teren propriu la Jedah in fata echipei Najran.

Fostul stelist s-a inaltat in sase metri la un corner in minutul 83 executat de Lucian Sanmartean si a reluat cu capul pentru 2-1, scor care avea sa consfinteasca la final a patra victorie consecutiva pentru Al Ittihad.

Najran deschisese scorul din lovitura de la 11 metri in minutul 16, iar Al Ittihad a egalat in minutul 44 printr-un autogol semnat de Sharifi.

Echipa antrenata de Victor Piturca are evolutii din ce in ce mai bune in ultima perioada amenintand locul doi in clasamentul din Arabia Saudita, loc ocupat in prezent de rivala citadina Al Ahli.

Pentru Szukala este al doilea gol marcat la Al Ittihad, dupa cel reusit cu Al Shoalah in victoria 3-2.