Stranieri

Reghecampf si Pintilii pierd primul meci din finala Ligii Campionilor Asiei

Laurentiu Reghecampf o conduce pe Al Hilal in finala Ligii Campionilor Asiei contra australienilor de la Sydney Wandereres. Prima mansa s-a jucat sambata la Antipozi si a fost castigata la limita de formatia australiana. Trofeul se va acorda insa in urma returului de la Ryadh programat peste o saptamana, pe 1 noiembrie. Mihai Pintilii a fost integralist la Al Hilal.

FINAL Sydney Wandereres - Al Hilal 1-0

Min.72 - Contraatac periculos pentru Al Hilal prin Al Faraj. Acesta suteaza doar in plasa laterala spre nemultumirea lui Reghecampf.

Min.64 - Centrare perfecta a lui Golec de pe stanga si Juric pune latul si-l invinge pe portarul saudit Al Sudairy. O mare parte din vina ii apartine acestuia, care a ezitat sa iasa pe centrare.

Min.50 - Al Hilal, echipa lui Reghecampf, are o posesie zdrobitoare de 61%, ceea ce arata nivelul de dominare al campioanei saudite.

12:30 S-a reluat meciul.

12:19 Pauza la Sydney. 0-0 dupa primele 45 de minute, dar Al Hilal a fost echipa mai prezenta in joc si ar fi meritat cel putin un gol.

Min.45 - Al Shamrani rateaza cea mai mare ocazie a primei reprize. Pasa ideala pentru acesta in careul australian si sutul trece peste poarta, insa atacantul saudit a fost puternic contrat acolo de Topor-Stanley, fundasul lui Western Sydney Wanderers.

11:30 A inceput meciul de la Sydney.