Stranieri

Ianis Hagi a prins trei minute intr-un meci de uitat repede pentru Genk

Campioana Belgiei a fost prada usoara pentru Liverpool, detinatoarea Ligii Campionilor, in meciul disputat miercuri seara pe terenul lui Genk.

”Cormoranii” au transat disputa cu un categoric 4-1, dupa ce la un moment dat tabela a aratat chiar si 4-0.

Oxlade-Chamberlain cu o dubla in minutele 2 si 57, respectiv Mane si Salah in partea secunda au asigurat o victorie fara drept de apel pentru Liverpool.

Golul de onoare pentru Genk a fost adus de Odey in minutul 88, la un minut de la intrarea in teren a lui Ianis Hagi.

Tanarul international roman l-a inlocuit pe Ito.

In cealalta partida a Grupei E, Napoli a invins-o in deplasare pe Salzburg, cu 3-2.

Doua dintre goluri au fost reusite de belgianul Dries Mertens, jucator care a ajuns astfel la 116 goluri pentru Napoli in toate competitile, depasindu-l la acest capitol pe legendarul Diego Maradona.

De sase goluri mai are nevoie Mertens pentru a depasi recordul de goluri pentru Napoli care ii apartine lui Marek Hamsik (121).

Golurile lui Salzburg au fost reusite de senzatia norvegiana Erling Haaland, jucator de 19 ani care ajunge la sase reusite in trei meciuri de Liga Campionilor si la 20 de goluri in toate competitiile actualului sezon.