Stranieri

Gardos lasat rezerva si in Cupa Ligii Angliei

Anuntat ca titular la Southampton in meciul de Cupa Ligii Angliei cu Milwall, fostul stelist Florin Gardos a fost lasat din nou pe banca de rezerve.

Managerul Ronald Koeman a preferat sa joace in deplasarea de la Londra cu Targett si Fonte in centrul apararii, iar pana la pauza avea sa efectueze deja doua dintre schimbari.

A treia a fost efectuata in minutul 91 cand debutul lui Gardos la “Sfinti” a fost din nou amanat.

Southampton s-a calificat in faza urmatoare a Cupei Ligii prin victoria 2-0. Golurile au fost marcate de Cork in minutul 52 si de Pelle in minutul 90.

Intr-o alta partida, Charlton Athletic cu fostul dinamovist George Tucudean titular si 65 de minute pe teren a fost eliminata de Derby County, cu 1-0. Calero a marcat in minutul 87.