Stranieri

Florin Andone sparge gheata pentru Galatasaray cu un golazo (Video)

Titularizat vineri seara in meciul de pe teren propriu cu Sivasspor, atacantul roman Florin Andone a marcat primele sale goluri pentru Galatasaray Istanbul.

Internationalul roman a deblocat tabela in minutul 21 dupa o faza superba luata pe cont propriu in flancul stang.

Andone a intrat in centrul si de la marginea careului a trimis decisiv la coltul lung. O executie pe care a incercat-o fara succes si pe Arena Nationala contra Norvegiei.

Cu trei minute inaintea pauzei acelasi Andone a dus scorul la 2-0 dupa transformarea unei lovituri de la 11 metri.

Galatasaray - Sivasspor s-a incheiat in cele din urma 3-2 pentru formatia din Istanbul, iar Andone a prins toate minute in teren primind un cartonas galben in minutul 62.

Echipa lui Andone a urcat pe doi in clasamentul din Turcia la un punct in spatele liderului Alanyaspor.

Sivasspor a coborat pe trei, cu 12 puncte.