Stranieri

Dragos Grigore s-a accidentat la ultimul amical al lui Toulouse

Fundasul Dragos Grigore a inceput al patrulea meci ca titular la formatia franceza Toulouse, unde si-a castigat locul in primul 11, insa din pacate pentru fostul dinamovist acesta s-a accidentat.

Schimbat inaintea pauzei de Alain Casanova, antrenorul alb-violetilor, Grigore a aparut in partea secunda la marginea terenului sprijinit intr-o carja, dupa cum relateaza site-ul oficial al formatiei din Hexagon.

Grigore a marcat un gol pentru Toulouse in cele patru meciuri disputate si se anunta unul dintre titulari in noul sezon.

In alta ordine de idei, fostul rapidist Mihai Roman a bifat si el 15 minute in amicalul cu tunisienii de la Club Africain, meci disputat la Tunis si incheiat la egalitate, scor 1-1.