Stranieri

Costel Pantilimon, victima lui Wayne Rooney in Premier League

Internationalul Costel Pantilimon nu a reusit sa opreasca tavalugul ofensiv al celor de la Manchester United, sambata dupa amiaza, in meciul direct al celor doua formatii din Premier League.

Titular in poarta lui Sunderland, Costel Pantilimon a primit doua goluri din partea lui Wayne Rooney, jucator care nu mai inscrisese de noua partide.

Prima reusita a lui Rooney a venit din penalty, in minutul 66, iar al doilea gol a fost marcat de internationalul englez din actiune cu sase minute inaintea finalului.

United s-a impus in final cu 2-0 si a obtinut al 11-lea succes din 14 meciuri pe teren propriu, iar Sunderland ajunge la doar trei puncte de zona retrogradarii.

Wes Brown, fostul jucator al lui Manchester United, a fost eliminat de pe teren la o faza confuza pentru arbitrul meciului, acesta trebuind sa-l trimita la cabine pe John O'Shea, si el un fost echipier al lui United.