Stranieri

Claudiu Keseru de neoprit in Bulgaria. Gol si pasa de gol la Ludogoret

Atacantul Claudiu Keseru a marcat unul dintre golurile formatiei sale, Ludogoret Razgrad, in victoria obtinuta vineri seara pe teren propriu contra celor de la Beroe Stara Zagora, in etapa a 17-a a campionatului Bulgariei.

Internationalul roman a fost integralist si a marcat golul de 5-0 pentru Ludogoret in minutul 80, dupa ce tot el pasase decisiv pentru reusita de 4-0 a lui Terziev sase minute mai devreme.

Pentru Keseru acesta este al 7-lea gol marcat in acest sezon in tricoul lui Ludogoret, echipa la care a revenit in Europa dupa experienta de la Al Gharaffa.

Cosmin Moti a fost de asemenea integralist la Ludogoret, in timp ce Andrei Prepelita a intrat pe teren pentru ultimele 13 minute.

Ludogoret a urcat pe primul loc, cu 31 de puncte, egaland-o pe Levski Sofia, echipa care insa are un meci mai putin disputat.