Stranieri

Claudiu Keseru a ajuns la cota 9 goluri in Qatar

Fostul atacant stelist Claudiu Keseru a marcat din nou pentru Al Gharafa in campionatul din Qatar, dar formatia sa a pierdut confruntarea cu Al Wakrah.

Integralist la Al Gharafa, Keseru a punctat in minutul 48 golul de 1-1.

Saez deschisese scorul pentru gazde in minutul 14, iar Kaabi a stabilit scorul final, 2-1 pentru Al Wakrah in minutul 61.

Keseru a ajuns cu aceasta reusita la cota 9 goluri de la transferul sau la Al Gharafa.

In alta ordine de idei, nici ceilalti doi romani angrenati in campionatul din Qatar nu au avut o zi prea buna.

Al Arabi, echipa mijlocasului Mirel Radoi, a pierdut in deplasare contra celor de la Qatar SC, scor 1-2. Radoi nu a fost prezent pe teren.

Al Khor, echipa pregatita de Ladislau Boloni, a cedat cu scorul de 3-4 pe teren propriu in fata celor de la Umm Salal.