Stranieri

Ciprian Tatarusanu contribuie la victoria Fiorentinei cu Barcelona

Portarul Ciprian Tatarusanu a evoluat in toate minutele amicalului sustinut de echipa sa, Fiorentina, duminica seara, in fata campioanei Europei, FC Barcelona.

Echipa din Florenta s-a impus, cu 2-1, prin golurile marcate de Bernadeschi in minutele 5 si 12.

Tatarusanu a primit gol de la Luis Suarez in minutul 17, dar pana la final a reusit sa inchida poarta in fata atacurilor adverse, care nu au fost deloc putine.

FIORENTINA: Tatarusanu, Roncaglia (Bagadur), Tomovic, Gonzalo, Pasqual (Rebic), Borja Valero, Badelj (M.Suarez), Joaquin (Marcos Alonso), Ilicic (Vecino), Bernardeschi; Babacar (Rossi). Antrenor: Paulo Sousa.

BARCELLONA: Ter Stegen (Masip); Sergi Roberto, Vermaelen, Pique, Jordi Alba; Rakitic (Bartra), Busquets, Rafinha (Gumbau); Pedro, Suarez (Sandro), Iniesta (Munir). Antrenor: Luis Enrique.