Serie A

Vlad Chiriches a debutat la Napoli cu o infrangere. Presa italiana critica apararea

Fundasul roman adus de Napoli de la Tottenham pentru 6 milioane de euro a debutat, duminica seara, in amicalul sustinut de echipa italiana contra celor de la Nice, echipa din prima liga franceza.

Chiriches a inceput meciul ca rezerva si a fost introdus la pauza ca partener al lui Koulibaly in linia de aparatori centrali ai lui Napoli.

Echipa italiana a pierdut amicalul cu 2-3, iar reactia presei italiene nu a intarziat sa apara.

"Ideea de joc e buna, dar este nevoie de intariri in aparare, unde s-au comis erori impardonabile", a declarat Carmine Martino, crainicul radio al meciului din partea trustului Mediaset, citat de napolicalcionews.it

Chiar si cei de la Corriere dello Sport au remarcat slabiciunile din defensiva lui Napoli: "Antrenorul Sarri trebuie sa lucreze la imbunatatirea mecanismelor din aparare".

De retinut ca in momentul intrarii lui Chiriches, in minutul 46, scorul afisat pe tabela era 2-2. Cei de la Nice au marcat golul victoriei prin Germain in minutul 53.