Serie A

Radu Dragusin, primul meci ca integralist la Sampdoria

Fundasul in varsta de 19 ani a bifat al doilea meci in tricoul formatiei Sampdoria Genova si primul in care a jucat toate minutele.

Adus in vara sub forma de imprumut de la Juventus, Dragusin a fost integralist in partida de campionat disputata de Sampdoria pe teren propriu cu Atalanta.

Un meci castigat de formatia din Bergamo, cu 3-1.

Dragusin debutase la Sampdoria in urma cu cinci zile, cand a evoluat 70 de minute in victoria cu Spezia, scor 2-1. Meci care s-a jucat de asemenea pe Luigi Ferraris din Genova.

In alta ordine de idei, Sassuolo a furnizat surpriza in etapa intermediara din Serie A si a castigat, cu 2-1, pe terenul lui Juventus.

Golul victoriei celor de la Sassuolo a fost marcat de Lopez, in minutul 90+5.

Vlad Chiriches a intrat la Sassuolo din minutul 86.

Cu Ionut Radu printre rezerve, campioana Inter Milano a castigat la Empoli, cu 2-0, goluri D’Ambrosio si Dimarco.