Serie A

Radu Dragusin in premiera titular la Juventus

Internationalul roman de tineret Radu Dragusin a bifat, miercuri seara, primul sau meci ca titular pentru Juventus Torino in meciul cu Genoa din optimile Cupei Italiei.

Dragusin a fost integralist si a adunat 120 de minute intr-un meci castigat de Juventus, cu 3-2.

Kulusevksi (2) si Morata (23) au adus un avantaj care parea decisiv pentru Juventus in economia partidei.

Genoa a redus din diferenta prin Czyborra la cinci minute distanta dupa a doua reusita a torinezilor.

In partea secunda, “Grifonul” genovez a punctat pentru 2-2 prin Melegoni cand mai era un sfert de ora din timpul regulamentar de joc.

Cum pana la finalul celor 90 de minute nu s-a mai marcat, meciul a intrat in prelungiri.

Tunisianul Rafia a fost eroul lui Juventus pentru golul calificarii marcat in minutul 104 dupa o faza la care a contribuit si Cristiano Ronaldo.

Rafia a evoluat in premiera pentru echipa mare a lui Juventus.